Site Tools: Change WAG54G AnnexB | Εγκατάσταση DM500s posts | DM500s Images | Gemini 4.70 GSF posts | Unlock Thomson 585v6

Άπιαστη η ΑΕΚΑΡΑ !!

Θρίαμβος της ΑΕΚ μέσα στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Η Ένωση αν και έχανε στο ημίχρονο, επικράτησε με 3-1 του Άρη και πλησίασε στους 3 βαθμούς από την κορυφή με γκολ των Λυμπερόπουλου, Σέζαρ και Καμπάνταη. Ανάσταση σε Περιστέρι και Ξάνθη. Ο Ατρόμητος νίκησε 2-1 τον Εργοτέλη και ανέβηκε κι άλλο στην κατάταξη, την ίδια ώρα που η Ξάνθη πετύχαινε την πρώτη της νίκη για φέτος, με το 2-0 επί του παραπαίοντα Ιωνικού. Πανιώνιος και Αιγάλεω αλληλοεξουδετερώθηκαν και έμειναν στο 0-0. Νίκη οξυγόνο με 2-1 για την Καλαμαριά απέναντι στον Ηρακλή που κινδυνεύει όσο ποτέ άλλοτε με υποβιβασμό.

Άρης-ΑΕΚ 1-3

Θρίαμβος της ΑΕΚ μέσα στο "Κλεάνθης Βικελίδης", σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι που καθήλωσε όλους όσους το παρακολούθησαν. Η «ένωση» κέρδισε τον Άρη με 3-1, έστω και αν έχανε στο ημίχρονο. Και οι δύο ομάδες δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι, αλλά η ΑΕΚ είχε την αποτελεσματικότητα στο δεύτερο ημίχρονο για να πάρει το «διπλό» χάρη σε γκολ του Λυμπερόπουλου, του Σέζαρ και του Καπάνταη. Ο Άρης είχε προηγηθεί στο 5΄ με εκπληκτική εκτέλεσε φάουλ του Κυριάκου.